Evropë SQEvropë.Portal SQ

OSBE zyrtarisht e përfundoi misionin e saj tetë-vjeçar në Ukrainë

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) kumtoi se zyrtarisht e përfundon misionin e saj monitorues në Ukrainë pas tetë vjetësh, pasi Rusia vendosi veton për vazhdimin e tij.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle