Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

OSBE: Të drejtat e njeriut të emigrantëve nuk respektohen çdoherë

Kryesuesi me komitetin ad hok për emigracion dhe nënkryetar i Asamblesë parlamentare të OSBE-së, kristian Vinegin sot bëri thirrje për përmirësim të bashkëpunimit ndërkombëtar në fushën e emigracionit, si dhe në vendosje të baraspeshës mes së drejtës sovrane të shteteve për t'i mbrojtur kufijtë e vet nacional dhe respektim të jetës njerëzore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle