Evropë SQEvropë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

OSBE regjistroi më shumë se 3.000 shkelje të armëpushimit në Ukrainën lindore

Vëzhgues të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) kumtuan për më shumë se 3.000 shkelje të reja të armëpushimit në Ukrainn lindore, që është niveli më i lartë për një vit para vendimit të Rusisë që t’i njohë rajonet e atjeshme separatiste.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle