Evropë SQEvropë.Portal SQ

OSBE-ja e dënoi përndjekjen e gazetarëve në Rusi

Gazetarët nuk guxojnë të dënohen për kryerjen e detyrave të tyre profesionale dhe paraburgimi nuk duhet të shfrytëzohet si presion i padrejtë ndaj punonjësve të mediave, deklaroi sot përfaqësuesi i Organizatës për siguri dhe bashkëpunim në Evropë (OSBE) për lirinë e mediave, Tereza Ribeiro, duke e dënuar praktikën për përndjekje gjyqësore të gazetarëve në Rusi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle