Kulturë SQKulturë.Portal SQ

Orkestri i Filarmonisë do ta mbajë koncertin “Ëndrrat e dimrit”

Orkestri i Filarmonisë do ta mbajë koncertin e quajtur "Ëndrrat  dimrit". Si solist do të marrë pjesë violinisti Timoti Ridaut nga Britania e Madhe, dirigjent  është Konrad van Alfen nga Holanda, ndërsa në program janë Koncerti për violë në e-moll, op. 85 Transkriptimi nga Koncerti për violonçel  i Eduard Elgar dhe Simfonia numër 1 "Ëndrrat e dimrit", nga Çajkovski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle