0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQMakedonija.Slajder SQ

Organizatat sindikaliste në Postën nacionale morën vendim për grevë të përgjithshme

Sindikata e Postës së Maqedonisë dhe Organizata sindikaliste e SHA Posta e Maqedonisë së Veriut sot paralajmëruan se më datën 14 të këtij muaji do të hyjnë në grevë të përgjithshme në vendet e punës dhe hapësirat e punëdhënësit, nëse në ndërkohë nuk plotësohen kërkesat e vendosura për rritjen urgjente dhe të paanulueshme lineare të pagave neto të të punësuarve në shumë prej 3000 denarësh.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle