Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Orbani lejoi vendosjen e forcave të NATO-s në Hungarinë perëndimore

 Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orbani sot nënshkroi vendim me të cilin  i lejohet Aleancës Veriatlantike të vendosë forca në pjesën perëndimore të vendit dhe dërgesat me armë të mund të kalojnë tranzit nëpër territorin hungarez dhe vendet e tjera anëtare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle