Ballkan SQBallkan.portal SQ

Opozita sllovene paralajmëroi interpelancë kundër ministrit të Punëve të Brendshme

Katër parti opozitare sllovene sot paralajmëruan se do të parashtrojnë interpelancë kundër ministrit të Punëve të Brendshme, Alesh Hojs, duke thënë se ai mban përgjegjësi për situatën e jashtëzakonshme në vend dhe dhunën policore në protestat në Lubjanë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle