0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

OHCR: Formohet Komisioni hetimor për përcaktimin e të drejtave të njeriut në Ukrainë

Këshilli për të Drejtat e Njeriut i KB-së sot me shumicë të madhe votoi për rezolutën me të cilën dënohen  shkeljet e pretenduara të të drejtave të njeriut gjatë veprimeve ushtarake ruse në Ukrainë dhe me të cilën formohet komisioni hetimor, që do t'i hetojë shkeljet e të. drejtave të njeriut, lajmëruan mediat britanike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle