0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQ

OEMVP kërkon që institucionet të arrijnë marrëveshje me Kosovën rreth transportit të mallrave dhe shërbimeve

- Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore (OEMVP) kërkon që institucionet kompetente sa më shpejtë të arrijnë marrëveshje me Kosovën në sferën e transportit të mallrave dhe shërbimeve që të mos shkaktohen, siç bëhet e ditur, dëme te bizneset nga të dyja palët, veçanërisht në kushte të krizës kur ka nevojë për stimulim të ekonomisë dhe ruajtje të stabilitetit socio-ekonomik.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle