0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQPartitë politike SQZgjedhjet Lokale 2021

OEMVP kërkon decentralizimin e pushtetit dhe reformave në institucione, VMRO-DPMNE premton projekte për biznesin dhe ekonominë

Decentralizimi i pushtetit, reformave dhe zvogëlimi i punësimit të tepërt  në institucione, funksionimi i të drejtës dhe ligjet. Këto janë vetëm një pjesë e kërkesave të Odës Ekonomike të Maqedonisë Veriperëndimore (OEMVP) të përmbajtura në platformën  për zhvillim ekonomik, e cila sot  në mbledhje pune  do t'i prezantohet liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ekipit të tij ekonomik.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle