0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQ

OECD hap negociata inkuadruese me gjashtë vende, mes të cilave edhe Bullgaria, Kroacia dhe Rumania

Këshilli i Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim (OECD) mori vendim për fillimin e negociata inkuadruese me gjashtë vende kandidate - Kroacinë, Bullgarinë, Rumaninë, Argjentinën, Brazilin dhe Perunë. Vendimi  për rritjen e numrit të anëtarëve është marrë pas shqyrtimit të kujdesshëm të progresit të gjashtë vendeve nga aplikimet e para për anëtarësim, kumtoi OECD, organizatë e cila tani ka 38 anëtare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle