0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQKorrespondentë BotëPolitikë SQ

Oda tregtare-industriale e Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë apelon te Zaev dhe Janev për tejkalim të krizës politike dhe lidhshmërisë ekonomike

- Oda tregtare-industriale e Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut dërgoi Deklaratë te kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë, Zoran Zaev dhe Stefan Janev, në të cilën shprehet brengë nga "ndikimi negativ ndaj klimës afariste dhe marrëdhëniet tregtare ndërmjet dy shteteve vëllazërore" dhe apelohet për tejkalim të krizës politike dhe lidhshmëri ekonomike.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle