0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQ

Oda ekonomike: T’u mundësohet kompanive që në mënyrë të pavarur të vendosin nëse do të punojnë të dielën ose jo

Kompanitë në mënyrë të pavarur të vendosin nëse do të “pushojnë” të dielën ose jo, në pajtim me dinamikën dhe specifikën e veprimtarisë së tyre. Të gjendet zgjidhje më adekuate ligjore se ajo aktuale, e cila shumë ndërmarrje vendos në pozitë të pabarabartë, pasi do të arrihet efekt i kundërt nga ai që ka dashur ta arrijë ligjvënësi, apelon sot Oda ekonomike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle