0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

OBSH: Rritje e shkallës së infektimit me Kovid-19 në Evropë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) kumtoi se shkalla e përhapjes së Kovid-19 është përshpejtuar në disa vende të Evropës, ndërsa sipas të dhënave  të themeluara në raportet e agjencive nacionale, në gjashtë muajt e fundit Greqia dhe Qiproja kanë shkallë më të larta të infektimit nga pandemia, ndërsa Spanja dhe Portugalia kanë numër më të madh të infektimeve, transmetoi Tass.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle