Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

OBSH: Rreth 99 për qind e popullatës në botë thith ajër të cilësisë së keqe

Rreth 99 për qind e popullatës botërore thith ajër që i tejkalon kufijtë për cilësi të ajrit të organizatës botërore të shëndetësisë, ndërsa njerëzit në vendet me të ardhura të ulëta dhe të mesme janë më të ekspozuar ndaj ndotjes, tregon baza më e re e të dhënave të agjencisë së KB-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle