0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

OBSH: Prioritet i mekanizmit Kovaks për vaksinat

 Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) sot u bëri thirrje prodhuesve të vaksinave t'u japin prioritet dërgesave të vaksinave kundër Kovid-19 mekanizimit Kovaks për vendet më të varfra dhe theksoi se vaksinat më nuk duhet të shkojnë në vende ku ka mbulim 40 për qind.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle