Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

OBSH përgatitë program për ndihmë vendeve të varfra në luftën kundër Kovid-19

Organizata botërore e shëndetësisë (OBSH) po tenton t'u sigurojë vendeve të varfra vaksina, teste dhe medikamente në luftën kundër koronavirusit me çmime të volitshme. Organizata po përpunon program për furnizim të vendeve të treta me një miliardë teste për SARS-KoV-2, si dhe preparate për mjekim të njerëzve me gjendje më të lehtë shëndetësore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle