Botë SQBotë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

OBSH: Ndalesa amerikane për abort do të shkaktojë probleme dhe raste të vdekjes

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) Tedros Adanom Gebrejsus paralajmëroi se vendimi i paradokohshëm i Gjykatës supreme të SHBA-së, me të cilin hiqet e drejta e abortit në nivel federal do të shkaktojë probleme shëndetësore dhe raste të vdekjes.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle