0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBotë SQBotë.Portal SQ

OBSH: Mungesa e mbi një miliard shiringave për vaksinim do ta ngadalësojë imunizimin në botë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) vlerëson se rreziku i mungesës së më shumë se një miliard shiringave speciale që përdoren për vaksinim në vitin 2022 është real. Liza Hedman, këshilltare e lartë në Departamentin e barnave dhe produkteve shëndetësore të OBSH-së, në konferencën e sotme të rregullt në Gjenevë tha se mungesa do të krijojë "probleme serioze", veçanërisht ngadalësimi i vaksinimit rutinë në mbarë botën.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle