0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQEvropë SQEvropë.Portal SQShoqëri SQ

OBSH dhe UNICEF: Të gjitha shkollat në Evropë dhe Azinë Qendrore duhet të mbeten të hapura dhe më të sigurta nga KOVID-19

Derisa miliona fëmijë shkollarë kthehen në shkollë në të gjithë rajonin evropian të dominuar nga varianti delta shumë i transmetueshëm i SARS-KOV-2, Zyra Rajonale e OBSH-së për Evropën dhe Zyra Rajonale e UNICEF për Evropën dhe Azinë Qendrore bën thirrje që shkollat të mbeten të hapura dhe të bëhen më të sigurta duke ndërmarrë hapa për të zvogëluar transmetimin e virusit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle