Evropë SQEvropë.Portal SQ

OBSH dhe ECDC: Për shkak të koronavirusit, numër gjithnjë e më i madh i njerëzve me HIV nuk janë diagnostifikuar

Në vitin 2019 dhe 2020 janë diagnostifikuar 24 për qind më pak  raste të reja me infektimin HIV, thuhet në raportin e përbashkët të Zyrës rajonale për Evropë të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) dhe Qendrës Evropiane  për Parandalim dhe Kontroll të Sëmundjeve (ECDC).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle