0_Magazinë.Portal SQ0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Observatori Sizmologjik Shkup. Regjistrohet tërmet prej 3,8 ballë sipas Rihterit në afërsi të Manastirit

Rrjeti Telemetrik Sizmologjik i Republikës së Maqedonisë së Veriut, me stacione në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, ka regjistruar tërmet në orën 14 e 1 minutë me magnitudë të Rihterit 3,8 epiqendra e të cilit ndodhet në 12 km nga Shkupi në kufirin me Greqinë fqinje, ndërsa vjen nga zona epiqendrore Manastir-Follorinë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle