0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Nxënësit kthehen në klasa, pasnesër fillon viti shkollor 2021/2022

Viti shkollor 2021/2022 do të fillojë më 1 shtator me shkolla të hapura për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme. Mësimi me prani fizike me kapacitet të plotë dhe aplikimi i protokolleve të përshtatshme anti kovid u rekomandua nga Shtabi i Përgjithshëm i Krizave më 16 gusht, ndërsa vendimin të nesërmen e miratoi qeveria në seancë. Për shkak të numrit të lartë të të infektuarve me koronavirus në Tetovë dhe Gostivar, Komisioni për Mbrojtje nga Sëmundjet Infektive, me kërkesë të Komunës së Tetovës, vendosi që vetëm shkollat ​​e mesme në këto qytete të organizojnë mësim onllajn në dy javët e para të shtatorit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle