Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Nurgaliev: Rusia ka vështirësi, madje edhe gabime në luftën në Ukrainë, por mbetet e palëkundur

Zëvendëssekretari i Këshillit të Sigurimit të Federatës Ruse, Rashid Nurgalievi sot deklaroi se Rusia po përballet me vështirësi dhe madje po bën gabime në fushatën ushtarake në Ukrainë, por paralajmëroi se ajo do të vazhdojë të luftojë, njoftoi DPA.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle