0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQShoqëri SQ

Nuredini: Vodno më në fund u bë një zonë e mbrojtur dhe mori mbrojtje të integruar

Mali Vodno më në fund mori statusin e një zone të mbrojtur në përputhje me legjislacionin për mbrojtjen e natyrës, duke u bërë kështu një zonë e mbrojtur. Ky vendim është marrë me propozim të Ministrisë së Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor në seancën e sotme të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle