0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQ

Nuredini – Sahikjan: Vazhdon bashkëpunimi për rimëkëmbjen e gjelbër

Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Naser Nuredini u takua sot me Narine Sahakjan, përfaqësuese e përhershme e Programit të Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP). Në takim u diskutua vazhdimi i bashkëpunimit midis Ministrisë dhe UNDP -së në disa fusha, përfshirë rimëkëmbjen e gjelbër të ekonomisë nga kriza KOVID, rritjen e gatishmërisë së vendit për t'u marrë me fatkeqësitë natyrore dhe ndërhyrjet për të përmirësuar infrastrukturën për mbrojtjen nga përmbytjet, thatësirat dhe fatkeqësitë tjera ekstreme të motit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle