0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Nuredini: Prodhuesit mund të prodhojnë qese të biodegradueshme deri më 1 qershor 2023

- Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Naser Nuredini në brifingun e sotëm sqaroi se thelbi i ndryshimeve të reja në lidhje me pagesën e qeseve të biodegradueshme është që të ngritet vetëdija publike për shfrytëzimin e çantave, gjegjësisht të ulet përdorimi i plastikës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle