0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ

Nuredini: Mbështetja e vendeve të zhvilluara është e nevojshme për një tranzicion të drejtë të vendeve në zhvillim

Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit  Hapësinor, Naser Nuredini drejtoi sot sesionin e parë të Takimit joformal të Ministrave të Mjedisit të BE-së në Lubjanë, kushtuar negociatave ndërkombëtare për klimën dhe rrugës për në COP26, duke prezantuar ambicien kombëtare në rritje për të ulur emetimet e gazeve serë në 51 për qind deri në vitin 2030 krahasuar me vitin 1991, gjegjësish një ulje neto prej 82 përqindëve, kumtoi MMJPH.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle