0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Nuredini: Jemi të gatshëm për miratimin e ligjit për aksion klimatik, por nevojitet bashkëpunim institucional për zbatimin e tij

- Ne jemi të gatshëm që të miratojmë ligj për aksion klimatik, por ideja jonë është që të gjitha institucionet në vend të jenë të përfshira në finalizimin e tij, me qëllim që pastaj të njëjtit të jenë të gatshëm për zbatimin e tij, theksoi sot ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Naser Nuredini, duke e komentuar pjesën e Raportit të Komisionit Evropian për progresin e vendit sa i përket ndryshimeve klimatike.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle