0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

Nuredini: Gjatë ngrohjes së shtëpive, qytetarët nuk duhet të përdorin materiale që ndotin mjedisin

Në kushtet e krizës energjetike, me siguri do të ketë rritje të ndotjes së ajrit, deklaroi sot ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini, duke apeluar që qytetarët të kenë kujdes se si i ngrohin amvisëritë, gjegjësisht të mos përdorin materiale që ndotin mjedisin jetësor.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle