Botë SQBotë.Portal SQ

Numri i viktimave civile është përgjysmuar që nga fillimi i armëpushimit në Jemen

Numri i viktimave civile në Jemenin e shkatërruar nga lufta ka rënë për më shumë se 50 për qind që nga hyrja në fuqi e armëpushimit dy mujor në fillim të prillit, njoftoi Këshilli Norvegjez për Refugjatë (NRC), i cili parashikon ushqim, strehim dhe nevoja të tjera themelore për të zbutur pasojat e KB-së për krizën më të keqe humanitare në botë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle