0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQ

Nuk ka ngecje në furnizimin me naftë dhe derivate të naftës nga portet greke, pohojnë Kovaçevski dhe Bekteshi

Ne po furnizohemi me naftë dhe derivate të naftës përmes porteve greke dhe nuk ka kurrfarë ngecje  në atë furnizim. Më e rëndësishme se gjithçka  është se për momentin Maqedonia e Veriut pa ndërprerë  po furnizohet me naftë dhe derivate të naftës, u përgjigjën kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi, në konferencën për shtyp në pyetjen  e gazetarëve nëse Qeveria ka përgjigje  si u lejua  të mbarojë nafta  një ditë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle