0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Nuk ka marrëveshje për paga më të larta, vazhdon greva në shkolla dhe kopshte

Në shkolla dhe kopshte do të mbahet grevë ditën e pestë me radhë, pasi ende nuk ka marrëveshje për paga më të larta të të punësuarve. MASH dje bëri thirrje që mësimi të vazhdojë dhe paralelisht të mbahen negociata, por SASHK u përgjigj se pa propozim të pranueshëm dhe përqindje të ofruar për rritje të pagave,  nuk mund ta ndërpresin grevën.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle