0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Nuk ka aspiratë më të madhe strategjike për vendin tonë se anëtarësimi në BE, thotë Zaev

Nuk ka aspiratë më të madhe strategjike për Maqedoninë e Veriut sesa anëtarësimi në BE. Vazhdojmë në të gjitha mënyrat e mundshme për ta evropianizuar vendin tonë, deklaroi sot kryeministri Zoran Zaev, duke komentuar deklaratën e anëtarit bullgar të Komisionit të përbashkët për çështje historike dhe arsimore, Kiril Topalov.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle