0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Nuk është korrekte të bllokohen ligje në Kuvend, konstatoi kryeministri

Nuk dëshiroj të akuzoj askënd, dëshiroj vetëm të bëj thirrje për përgjegjësi para qytetarëve. Ne jemi zgjedhur, marrin rroga për t’iu shërbyer. Nuk është korrekte të bllokohen ligjet, unë e kuptoj kur ka qëllim politik, kur ka argument për atë le të kumtohet, por me të vërtetë nuk ka kurfarë argument që zgjidhjet e këtilla ligjore të bllokohen. As nuk ndikoj në ndaj zgjedhjeve, as nuk mund të ndryshojnë diçka në plus apo minus të zgjedhjeve të ardhshme, duhet të miratohen sepse me të vërtetë janë të mira për tërë popullin tonë pa dallim të përcaktimit të tij politik dhe çfarëdo lloji të përcaktimit tjetër, theksoi në konferencën e sotme për shtyp kryeministri Zoran Zaev.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle