0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQSektori civil SQShoqëri SQ

NQP Shkup sërish me transport falas për personat e rritur, nxënësit e shkollave të mesme dhe studentët nga universitetet shtetërore

NQP Shkup, sërish e fillon transportin publik falas për personat e rritur, për gratë mbi moshën 62 vjeçare dhe burrat mbi moshën 64 vjeçare dhe do të vlerë të martën, të premten, të shtunën dhe të dielën. Transporti publik do të kthehet edhe për nxënësit e shkollave mesme, studentët nga universitetet shtetërore dhe personat me aftësi të kufizuara, theksoi në konferencën e sotme për shtyp u.d. drejtori i Ndërmarrjes qarkulluese publike Shkup, Ivan Ilievksi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle