Evropë SQEvropë.Portal SQ

Norvegjia pret fluks rekord nga shitja e naftës dhe gazit në vitin 2023

Qeveria e Norvegjisë pret të ardhura rekorde nga shitja e naftës dhe gazit vitin e ardhshëm, pothuajse një të pestën më shumë se këtë vit dhe pesë herë më të larta se në vitin 2021, falë prodhimit të vlerësuar lartë dhe "rritjes" së çmimeve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle