0_Web_Ballina – Sllajder SQBotë SQBotë.Portal SQ

Nju-Jorku ndalon armët në shumë vende publike pas vendimit të Gjykatës së Lartë

Shteti i Nju-Jorkut ka miratuar ligjin që ndalon mbajtjen e armëve në shumë vende publike, përfshirë “Times Square”, ndërsa aplikantët që kërkojnë leje për armë do të duhet të dëshmojnë aftësitë e tyre në të shtënat dhe t’u ofrojnë nëpunësve shtetëror profilet në rrjetet sociale për shqyrtim.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle