0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Njëzet e gjashtë vjet marrëdhënie diplomatike me SHBA

SHBA-ja dhe Maqedonia e Veriut, me respekt reciprok si partnerë strategjikë, janë të përkushtuar në përpjekjet dhe vlerat e përbashkëta për siguri, liri dhe prosperitet demokratik në rajon, si dhe aktivitetet e përbashkëta në luftën kundër terrorizmit dhe kërcënimeve tjera për paqe në mbarë botën.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle