0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Njeriu i parë i KON e dekoroi presidentin Pendarovski me medaljen “Pjer de Kubertin”

Shefi i shtetit Stevo Pendarovski sot e pranoi kryetarin e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (KON), Tomas Bah, me të cilin bisedoi për përkushtimet dhe aktivitetet e ndërmarra të KON në orientim të promovimit të sportit ndërkombëtar dhe paqes në botë, në kushte të rrethanave të reja dhe ndryshimi i gjendjes gjeopolitike, të shkaktuar nga sulmi rus ndaj Ukrainës, si dhe pasojat nga pandemia e Kovid-19.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle