0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Njerëzit e parë të armatës ruse dhe amerikane në telefon biseduan për tensionet rreth Ukrainës

Kryeshefi i Shtatmadhorisë së Armatës Ruse dhe kryshefi i Shtabit të Bashkuar të Forcave të Armatosura Amerikane gjeneralët Valeri Gerasimov dhe Mark Mili dje kanë pasur bisedë telefonike për tensionet mes Rusisë dhe Perëndimit rreth Uklrainës, kumtuan Moska dhe Uashingtoni.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle