0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Një zyrtar rus nga Herson me një sulm të ashpër ndaj ministrit të Mbrojtjes: Shojgu duhet të mendojë për vetëvrasje

Kiril Stremusov, njeriu i dytë i Hersonit, rajoni i aneksuar nga Rusia, sugjeroi që ministri rus i Mbrojtjes Sergej Shojgu duhet të konsideronte vetëvrasjen përballë humbjes në fushën e betejës. Është një sulm publik befasues dhe madje i paprecedentë ndaj njërit  prej zyrtarëve më të lartë rusë, shkruajnë disa nga mediat botërore.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle