0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Një termet i shqetësoi qytetarët e Dibrës, epiqendra në Shqipëri, me fuqi prej 4,8 ballësh

Sonte në orën 22:14 në rajonin e Dibrës është ndjerë një tërmet i cili i shqetësoi banorët e Dibrës, ku i njëjti u ndje fuqishëm.

Dibër, 17 tetor 2021 (MIA)  – Sonte në orën 22:14 në rajonin e Dibrës është ndjerë një tërmet i cili i shqetësoi banorët e Dibrës, ku i njëjti u ndje fuqishëm.

Veçanërisht të shqetësuar ishin ata që jetojnë në katet më të larta të ndërtesave banesore.

Sipas rezultateve të para të cilat i transmetojnë mediat shqiptare epiqendra është gjashtë kilometra nga qyteti i Lezhës me fuqi prej 4,8 ballësh sipas Rihterit dhe në thellësi prej 10 kilometrash.

Tërmeti është ndjerë edhe në më shumë qytete të Shqipërisë së Fushë Krujë, Durrë, Shkodër dhe Tiranë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle