Ballkan SQBallkan.portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Një piloti bullgar u lëndua gjatë katapultimit nga aeroplani ushtarak Su-25

Një pilot bullgar u lëndua në një aksident me një Su-25 pranë bazës ajrore Bezmer. Ai katapultoi dhe është në gjendje të mirë, njoftoi pres qendra e Ministrisë së Mbrojtjes së Bullgarisë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00 me kohën lokale.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle