0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQShoqëri SQ

Një pacient ka ndezur cigare në dhomën për mbështetje të oksigjenit, parandalohet shpërthim eventual

Një pacient i vendosur në dhomën për mbështetje të oksigjenit në Klinikën e Pulmologjisë në Shkup sonte e ka nxjerrë maskën përmes së cilës po merrte oksigjen dhe ka ndezur një cigare, me çka ka rënë zjarr për shkak të rrjedhjes së oksigjenit në dhomën dhe pacienti ka pësuar djegie të lehta në fytyrë dhe gjoks, informon Ministria e Shëndetësisë (MSH).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle