0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Një gazetar i “Radio Evropa e Lirë” dënohet me gjashtë vjet burg në Bjellorusi

Gazetari i servisit bjellorus i "Radio Evropa e lirë" (REL),   Andrei Kuznjecik, (43), është dënuar me gjashtë vjet burgim nën sigurim të ashpër,  me akuzë për  se ka marrë pjesë në krijimin e një organizate ekstremiste dhe se ka qenë pjesë e saj, lajmëroi media e tij.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle