0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQVideo SQ

Një ekonomi – zero dogana, 100 për qind tregti të lirë dhe zero pengesa për lëvizjen e qytetarëve, paralajmëruan Zaev, Rama dhe Vuçiq

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe i Shqipërisë, Zoran Zaev dhe Edi Rama, si edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në konferencën e sotme të përbashkët pas përfundimit të Forumit Ekonomik rajonal në Shkup porositën se qëllimi i nismës “Ballkani i Hapur” është krijimi i një ekonomie, pa dogana, pa qëndrime të gjata në kufi dhe me njëqind për qind tregti të lirë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle