Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Një diplomat rus në KB dha dorëheqje për shkak të pushtimit ndaj Ukrainës

- Një diplomat i lartë rus dha dorëheqje për shkak të luftës "të përgjakshme, të palogjikshme dhe absolutisht të panevojshme" në Ukrainë, duke dërguar kritika për disa persona në Kremlin të cilët duan "përgjithmonë të mbeten në pushtet".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle