0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Një delegacioni qeveritar vendosi lule në monumentin e Shën Klimentit të Ohrit para BNU në Shkup

- Delegacioni qeveritar i përbërë nga Agim Nuhiu, zëvendësministër i drejtësisë dhe Filip Nikoloski, zëvendësministër i financave, me rastin e festës shtetërore të 8 dhjetorit – “Shën Klimenti i Ohrit”, vendosën sot lule të freskëta në monumentin e këtij spiritualisti dhe edukatori të madh para Bibliotekës Kombëtare dhe Universitare në Shkup, që mban emrin e tij.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle